Jak poprawić komuś nastrój?

Poradniki

Człowiek jest istotą bardzo złożoną i przede wszystkim najbardziej inteligentną na planecie. Tak jest dziś, bo nigdy nie wiadomo, jakie stworzenie przyjdzie (lub przyleci?) na Ziemię. Jako że jesteśmy istotami rozumnymi i odczuwamy wiele potrzeb, potrzeby te musimy spełniać poprzez podstawowe funkcje fizjologiczne, służące do przetrwania oraz te do reprodukcji gatunku. Na początku istnienia człowiek opierał się tylko na instynktach przetrwania, ale współcześnie, potrzebuje znacznie więcej bodźców, aby wieść szczęśliwe życie. Jednym z tych bodźców jest uśmiech! Tak często niedoceniany, dostępny dla każdego, mający bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przede wszystkim, po prostu stajemy się weselsi, tak samo, jak i ludzie wokół. To przepiękny dar, który należy szerzyć. W dzisiejszych czasach humor zyskał naprawdę wiele odmian i jego rodzaj, zależy tylko od nas i od tego, jaką drogę wybierzemy, aby wywołać uśmiech na twarzy drugiej osoby.

Humor na obrazku

Aktualnie w internecie możemy znaleźć mnóstwo memów. Co to są memy? Do tego pojęcia klasyfikujemy wszystko, co ma zamiar przedstawić sytuację zabawną i niekiedy prawdziwą, ilustrującą nasze życie. To pewnego rodzaju obrazki z humorem, a na pewno obrazki na poprawę humoru. Tworzenie tego typu treści stało się bardzo modne kilka lat temu i nie zanosi się na to, aby kiedykolwiek wyszło to z użytku. Wsiąkło to tak mocno w kulturę, że nawet starsze osoby, które nie mają na co dzień styczności z internetem, śmieją się do łez, gdy zobaczą dobrze wykonany mem. Oczywiście nie miałoby to prawa bytu, gdyby nie szeroko rozwinięte portale tworzące tego typu obrazki. Aktualnie istnieje wiele różnych stron internetowych tworzących memy na pocieszenie, czy chociażby różnego rodzaju obrazki przedstawiające codzienne życie w zabawny sposób. Człowiek w końcu nauczył się śmiać z siebie, co pozwala autorom na tworzenie niestandardowych treści, które nierzadko wywołują spory ruch w internecie i dają sporą dawkę humoru! Obrazki z humorem – niezależnie jakim, zawsze będą pozytywnie odbierane i znajdą swoje grono odbiorców. Mniejsze, czy większe – ktoś się znajdzie, aby podnieść lewy kącik ust do góry, kliknąć plusika przy obrazku i podziękować autorowi za dobrą robotę!

Film jako metaforyczny klaun?

Czasy internetu nadeszły nieubłaganie i wszystko, co z nim związane, króluje niepodzielnie i wydaje się, że nic tego nie zatrzyma. Nic nawet nie próbuje tego zatrzymać, ponieważ jest to równoznaczne z zatrzymywaniem technologii, a człowiek przecież dąży do tego, aby żyć w jak najbardziej rozwiniętym środowisku. Kłóci się to zatem z ewolucyjnym popędem, prawda? Niemniej jednak, w dobie internetu oraz łatwo dostępnych treści wszelakiego typu, zdarzenia wyświetlane na ekranie, dalej mają się dobrze! Zwłaszcza te komediowe, od wielu lat nieprzerwanie bawiące publikę i wykorzystują do tego najpopularniejszych aktorów. Film na poprawę humoru dość łatwo znaleźć. Kina zawsze znajdą miejsce dla chętnych rozrywki, a reżyserowie zawsze wymyślą ciekawy scenariusz, aby tylko rozbawić widza i rozkochać go w dziecinnie prostej rozrywce. Jeśli chodzi o humor, człowiek z reguły nie jest wymagającym stworzeniem – ma być śmiesznie! Głębsze tematy do rozmyśleń nad sensem życia pozostawiają innym dziełom literatury. XXI wiek obfituje w ciekawe rozwiązania technologiczne oraz przede wszystkim w łatwiejszy dostęp do…wszystkiego! Tak samo jest w przypadku filmów komediowych na poprawę humoru. W internecie możemy znaleźć wiele platform streamingowych, w których bez problemu włączymy ulubiony film komediowy, kabaret czy stand-up i zrelaksujemy się w każdej chwili.

Co z muzyką?

Muzyka jest niczym lewitujący w powietrzu zastrzyk weny dla twórców niczym alkohol rozpylany w powietrzu dla nóg i przede wszystkim ukojenie dla smutnych ludzi. Pozytywna muzyka jest zawsze mile widziana i nigdy nie straci na wartości. Dodatkowym autem wszelkiego rodzaju muzyki, jest fakt, że dla każdego może być inna. Dla każdego może być pozytywna i negatywna w jednym. To, czy przypiszemy danemu utworowi łatkę pozytywnego, zależy tylko od naszego widzimisię i od naszego humoru. Niemniej jednak istnieje wiele piosenek czy utworów na instrumentach, które mają z góry przypisaną łatkę pozytywności przez autora. Takie kawałki są radosne, przepływa przez nie energia do życia i każda kolejna nuta daje nam zastrzyk pozytywnego myślenia i ukojenia w ciężkich chwilach. Muzyka to klasyk, który na każdy sposób i na każdym kroku, szokuje czymś nowym. Ma wiele wspólnego z poprawą humoru.