Zegarek idealny na wakacyjne podróże

Moda

Kiedy zbliża się czas wakacji myślimy zazwyczaj o tym, dokąd się na nie wybrać. Jeśli lecimy na zagraniczne wakacje do któregoś z gorących kurortów to nie musimy martwić się pogodą, bo na pewno w ciepłych krajach południowych czy afrykańskich jest ona gwarantowana. Gdziekolwiek byśmy nie pojechali na wakacje to na pewno będziemy korzystać z uroków wakacyjnych kąpieli w morzu albo w hotelowym basenie. Wszystko zależy od tego, co kto lubi. Jeśli jednak wybraliśmy już wszystko co się wiąże ze zorganizowaniem sobie wymarzonego wakacyjnego wyjazdu zaczynamy na poważnie myśleć o pakowaniu się. I wtedy przychodzi moment, w którym zastanawiamy się nad wyborem ubrań na wakacyjny wyjazd. Warto też, oprócz ubrań, zadbać o jakiś fajny gadżet na wakacje. Świetnym pomysłem będzie zegarek. Chociaż mówi się, że szczęśliwi czasu nie liczą a na wakacjach jest się szczęśliwym, dobrze jest jednak wiedzieć, która jest aktualnie godzina. Zegarek to oczywiście dodatek i fajna ozdoba do luźnego wakacyjnego stroju ale jest to również naprawdę przydatny gadżet. Nawet jeśli na co dzień nie nosi się zegarków to założenie jakiegoś fajnego czasomierza na wakacjach na pewno wyjdzie nam na dobre. Przynajmniej nie stracimy zupełnie poczucia czasu.

Zegarków w sklepach do wyboru są dzisiaj tysiące. Od koloru do wyboru. Gdyby chcieć podzielić je na jakieś kategorie to byłoby tych kategorii przynajmniej kilkanaście. Ale skoncentrujmy się na zegarkach, które możemy uznać za typowo wakacyjne, czyli kolorowe i odporne na wszelkie wakacyjne przygody. Na wakacyjny wyjazd, albo wylot samolotem, fajnie byłoby mieć zegarek w typowo wakacyjnej kolorystyce. Modne kolory jak niebieski czy zielony są dostępne w każdym sklepie. Jeśli jednak ktoś lubi kolory żywsze i weselsze to warto kupić sobie zegarek w kolorach odblaskowych czy mocno jaskrawych. Pomarańczowy kolor będzie znakomitym wyborem na wakacje. Na kolor zegarka składa się zarówno kolor tarczy czy cyferblatu oraz kolor paska. Bo na wakacje najlepiej spisze się zegarek na kauczukowym albo gumowym pasku. Im lżejszy pasek tym bardziej komfortowo będzie się nosić zegarek. Nie polecamy na pewno paska skórzanego, ponieważ ma on kilka wad, które zdecydowanie utrudniają korzystanie z zegarka w gorące dni. Pasek skórzany będzie absorbował pot wydzielający się z ręki a poza tym nie za dobrze reaguje na moczenie i suszenie w wodzie. Bo przecież nikt nie będzie ściągał zegarka przed kąpielą w basenie albo w morzu. Pasek skórzany reaguje niezbyt dobrze również w kontakcie z solą morską. Zegarek na wakacje mógłby być też w teorii ze stalową bransoletą ale w praktyce będzie on za ciężki na swobodne poruszanie się w wakacje.

Kolejnym ważnym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze zegarka na wakacyjny wyjazd jest jego stopień wodoszczelności. Jak już wspomnieliśmy powyżej zegarka nie powinno się na wakacjach w ogóle ściągać z ręki a już na pewno nie do kąpania w basenie czy w morzu. Wodoszczelność zegarka określa się w atmosferach. Przy czym warto zwrócić uwagę na to, co oznaczają poszczególne klasy wodoszczelności. Jeśli zegarek ma trzy atmosfery (3ATM) wodoszczelności to oznacza, że w praktyce jest on jedynie wodoodporny i to na drobne zachlapania będące dziełem przypadku. Jeśli z kolei wodoszczelność wynosi pięć atmosfer to zegarek jest wodoszczelny na płytkie zanurzenia oraz zalania wodą. Najbardziej optymalna klasa wodoszczelności wymarzonego zegarka na wakacje to zdecydowanie dziesięć atmosfer. W takim zegarku można swobodnie pływać oraz nurkować na głębokości, na które nurkuje się bez akwalungu. Jeśli na wakacjach planujemy nurkować z profesjonalnym sprzętem to konieczna będzie wodoszczelność na poziomie dwudziestu atmosfer. To już jest klasa szczelności tak wysoka, że można spokojnie zejść na kilkanaście metrów pod wodę.

Wymarzony zegarek na wakacje powinien być też w miarę odporny na uszkodzenia fizyczne. Najlepszym zegarkiem na wakacje można uznać wszystkie zegarki należące do kolekcji niezniszczalnych zegarków japońskiego producenta zegarków dobrze znanych w Polsce od wielu lat. Co więcej, zegarki z tej niezniszczalnej serii są naprawdę nie do zdarcia, zatem mogą wytrzymać na wakacjach niejedno. Im więcej planujemy ekstremalnych przygód tym lepiej, jeśli zegarek będzie naprawdę solidny i wytrzymały. Żeby kupić zegarek, który spełnia wszystkie powyższe oczekiwania trzeba się liczyć z wydatkiem na poziomie kilkuset złotych. Nie warto jednak wydawać na taki zegarek zbyt wiele, bo zazwyczaj nie przydaje się on po wakacjach i przeleży w szafie do następnych wakacji. O ile w ogóle będzie jeszcze kiedykolwiek potrzebny.