Fascynujący świat ozdób do paznokci hybrydowych

Czas wolny

Manicure hybrydowy to wspaniała propozycja dla kobiet chcących ozdobić paznokcie pięknym kolorem, który utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Jego miłośniczki na pewno będą zainteresowane ozdobami pozwalającymi na dodatkowe udekorowanie hybryd, które bez przeszkód można zastosować samodzielnie w domowym zaciszu. To świetna szansa na bardzo oryginalne wykończenie paznokci!

 

Naklejki na paznokcie – prosto i ślicznie

 

Naklejki na paznokcie to jeden z najprostszych sposobów na upiększenie paznokci hybrydowych. Wystarczy wybrać naklejkę, wyciąć ją, przykleić na paznokieć i utwardzić w lampie LED lub UV. Tego typu naklejki dają duże możliwości – można je przycinać w taki sposób, by dokładnie pokrywały powierzchnię płytki lub wycinać z nich poszczególne motywy.

Nie będzie trzeba inwestować w specjalistyczne narzędzia – wystarczy pęseta, pojemnik z wodą i oczywiście nożyczki. Nie pozostaje zatem nic tylko zabierać się do wycinania i naklejania, szczególnie że w ofercie sklepów internetowych znajduje się szeroka gama naklejek, które będą wspaniale prezentować się na tle różnych kolorów paznokci hybrydowych.

 

Stemple do paznokci – trwała i piękna ozdoba

 

Stemple do paznokci są ozdobą nieco trudniejszą w nakładaniu niż naklejki, za to o wiele lepiej łączącą się z hybrydą i przez to trwalszą. Po tym, jak utwardzimy je w lampie, zetrzeć będzie je można dopiero w trakcie usuwania całego manicure.

Do nałożenia stempla do paznokci potrzebne będą następujące elementy:

– lakier w wybranym kolorze,

– szablon,

– stempel do przenoszenia wzoru,

– blaszka, za pomocą której rozprowadzimy lakier równomiernie na całym szablonie,

Procedura nakładania stempli do paznokci może wyglądać na dosyć prostą: wzdłuż górnej krawędzi szablonu nakładamy cienką warstwę lakieru, a potem pieczołowicie przeciągamy blaszkę przez całą jego powierzchnię, nadając jej pożądany kolor. Następnie zaś dociskamy do stempel tak, by odbił się na nim wzór. Gdy będziemy już pewni, że motyw jest dobrze widoczny na stemplu, odciskamy go na paznokciu. Odciśnięcie motywu na stemplu wymaga pewnej precyzji i dlatego właśnie metoda ta jest bardziej wymagająca niż użycie naklejek. Efekty są jednak imponujące i, jak wspomnieliśmy już powyżej, cudownie trwałe!

Uwaga: po zakończeniu całej procedury należy dokładnie oczyścić wszystkie narzędzia (łącznie z szablonem), ponieważ tylko wtedy będzie można użyć ich ponownie.

 

Stylograf – kreatywne upiększanie paznokci

 

Stylograf to propozycja dla Pań kreatywnych i uzdolnionych manualnie. Jest to rodzaj pióra, które pozwala na nanoszenie na płytkę paznokcia cienkich linii z użyciem farb akrylowych i akwarelowych oraz żeli kolorowych i tuszy kreślarskich. W ten sposób można wedle uznania ozdobić płytkę paznokcia wzorami obmyślonymi samodzielnie lub zaczerpniętymi z internetu. Możliwości są nieograniczone, choć jak wspomnieliśmy powyżej, uzyskanie satysfakcjonujących efektów wymaga pewnych zdolności manualnych. Trening czyni mistrza, dlatego nie należy bać się spróbować – efekty mogą przerosnąć oczekiwania! Używanie stylografu dla wielu kobiet stało się prawdziwym hobby, które pozwala im wspaniale upiększyć paznokcie i zrealizować się artystycznie.

W przygotowaniu artykułu pomogła firma Cosmetics Zone, właściciel sklepu online Lakieryhybrydowe.pl.