Porządny ładowacz czołowy powinien znaleźć się w każdym gospodarstwie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie jest zastosowanie tego sprzętu i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Jak dobrze wybrać?
Kupując nowy ładowacz czołowy należy oczywiście w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę wielkość oraz moc posiadanego ciągnika. Kierować należy się nie tylko ceną, ale przede wszystkim warto dopasować sprzęt do konkretnego profilu prowadzonej produkcji. Jak wspomniano wcześniej, dobry ładowacz powinien idealnie współpracować z ciągnikiem bez dodatkowych modyfikacji. Nowoczesny ładowacz czołowy powinien posiadać oczywiście porządne widły do obornika oraz uniwersalny chwytak do balotów. Warto rozglądać się za sprzętem, który wyposażony jest w popularne haki EURO/SMS. Osoby, które będą bardo często zmieniać osprzęt powinny postawić na hydrauliczne ryglowanie, które znacząco usprawni prace.
Jakie zastosowanie?
Porządny ładowacz czołowy uwolni nas od bardzo wielu ciężkich, czasochłonnych i fizycznych prac, które kilka lat temu trzeba było wykonywać za pomocą wideł i specjalnych szufli. Zakres możliwości i zastosowanie tego sprzętu jest bardzo szerokie, dzięki czemu jego potencjał można wykorzystać przy wielu pracach rolniczych. Nowoczesny ładowacz z specjalnym osprzętem może służyć nie tylko w obejściu, ale również na polu. W polskich gospodarstwach ładowacze czołowe wykorzystywane są przede wszystkim do załadunku i rozładunku obornika albo do transportu bel słomy lub sianokiszonki. Ładowacz wykorzystywany jest także do ładunku i rozładunku środków transportowych, takich jak np.: piasek, nawozy mineralne, wapno, żwir, buraki, obornik czy ziemniaki.
Po pierwsze komfort pracy
Ciągniki, które współpracują z ładowaczami powinny zapewniać wysoki komfort pracy. W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem jest ciągnik, który posiada specjalny rewers, który przełączany jest pod obciążeniem i posiada dodatkowo możliwość obciążania przedniej osi. Jeżeli chodzi o komfort pracy, to nie można zapominać także o systemie sterowania. Najbardziej wymagający użytkownicy powinni postawić na ładowacz wyposażony w rozdzielacz, którym kieruje się specjalnym joystickiem.
Polski ładowacz czołowy od Hydramet
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale na naszym rynku jest bardzo wiele godnych polecenia polskich ładowaczy czołowych, które sprawnie poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi robotami. Polskie marki cenione są za wysoką jakość i niezawodność. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za sprzętem marki URSUS oraz Metal-Fach, które cenione są praktycznie na całym świecie. Obie firmy oferują niezawodne ładowacze czołowe, które pasować będą do większości ciągników. Ładowacze polskich producentów posiadają nowoczesne rozwiązania, które nie tylko zwiększają komfort użytkowania, ale przede wszystkim znacząco zmniejszają podatność na awarie. Na szczególną uwagę zasługuje specjalna tuleja samosmarowna, która może pochwalić się ponadprzeciętną odpornością i doskonałą wytrzymałością. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu polski sprzęt może zagwarantować bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat.