Jakie rodzaje koralików wykorzystać można do stworzenia bransoletki?

Czas wolny

Poza zadbanymi paznokciami oraz pięknymi dekoracjami na palcach, podstawową ozdobą kobiecej dłoni jest odpowiednio dobrana biżuteria spoczywająca na nadgarstku. Do najbardziej klasycznych ozdób tego typu należą chociażby klasyczne bransoletki ze srebrnych łańcuszków. Warto jednak postawić na większą oryginalność, którą zapewnić może samodzielnie wykonana biżuteria. W tym celu wykorzystać można koraliki różnego typu, a ich ostateczne zestawienie zależy wyłącznie od fantazji autorki.

Koraliki z kamieni jubilerskich

Autorską biżuterię wykonać można na przykład z koralików z kamieni jubilerskich. Naturalne kamienie szlachetne to jednak nie tylko szmaragdy i diamenty. Doskonale wyglądają również inne, znacznie tańsze kamienie ozdobne, takie jak onyks, agat, cytryn, kryształ górski czy granat. Zwracają uwagę niezwykłym bogactwem kolorystycznym, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w formie barwnej bransoletki. Warto wykorzystać przede wszystkim koraliki o średnicy 6 – 8mm, dostępne w formie niewielkich kuli. Kamienie półszlachetne idealnie prezentują się także w innych wariantach, takich jak na przykład owale, baryłki lub cegiełki.

Drewniane koraliki

Koraliki drewniane cieszą się coraz większą popularnością, chociaż zazwyczaj ten naturalny surowiec nie jest kojarzony z biżuterią. Do najciekawszych i najtańszych należą drobne, barwione na różne kolory kule. Takie koraliki nie ślizgają się w dłoni, dzięki czemu są bardzo wygodne dla amatorek wyrobów hand-made. Dobrze zaprojektowana oraz starannie wykonana bransoletka z drewnianych koralików może być bardzo oryginalną i unikalną ozdobą. Dodatkową zaletą są nieco większe otwory do nawlekania, dzięki czemu można łączyć je także z innymi koralikami.

Koraliki plastikowe i akrylowe

Wykonane z plastiku i akrylu koraliki są bardzo tanie, co stanowi ich najważniejszą zaletę. Dla osób zajmujących się amatorskim komponowaniem biżuterii sporadycznie, może nie mieć to większego znaczenia. Osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z autorskimi projektami bransolet powinny jednak docenić możliwość zaoszczędzenia na początkowych etapach tworzenia. Koraliki plastikowe i akrylowe to najlepszy sposób na naukę. Materiały te mogą prezentować się nieco mniej efektownie, jednak bogato zdobione perełki czy kolorowe kule wykorzystać można w pierwszych zaprojektowanych bransoletkach na wiele sposobów.

Szklane koraliki

Koraliki produkowane ze szkła są bardzo uniwersalne. Pozwalają na tworzenie biżuterii na praktycznie dowolną okazję. Można za ich pomocą skomponować bransoletkę zarówno idealnie uzupełniającą elegancką kreację wieczorową, jak i bardzo dobrze sprawdzającą się w formie dodatku do ślubnej stylizacji. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na koraliki w formie szklanych perełek, które w delikatny sposób imitują prawdziwe, błyszczące perły. Doskonale prezentują się w kolorze bieli, lekkiego różu czy błękitu. Bransoletka ze szklanych koralików może być bardzo istotnym detalem, który dodaje szyku pozostałym dodatkom oraz wszystkim elementom ubioru.

Tworząc ten artykuł, korzystaliśmy z wiedzy i doświadczenia zespołu sklepu internetowego Ekorale.pl